SKF 6204/HC5C3 Hibridni kuglični ležajajevi 20X47X14
SKU: 7316573464518
Ovlašćeni distributer
100% originalni delovi
Specifikacije
| Unutrašnji prečnik | 20 mm |
|---|---|
| Spoljašnji prečnik | 47 mm |
| Širina | 14 mm |
| Zaptivanje | Bez |
| Radijalni unutrašnji zazor | C3 |
| Broj redova | 1.0 |
| Materijal, ležaj | Hibrid |
| Materijal kaveza | Lim |
| Tip otvora | Cilindričan |
| Neto težina proizvoda | 92.5 g |
| Proizvodjač | SKF |
Opis
Hibridni Jednoredni kuglični ležajevi imaju prstenove od čeličnog ležaja i kotrljajuće elemente od silicijum nitrida (Si3N4), koji ležajeve čini električno izolovanim. Jednoredni kuglični ležajevi su najčešće korišćeni tip ležajeva, posebno u elektromotorima. Elementi od silicijum nitrida ne samo da pružaju zaštitu od oštećenja od električne struje, već takođe, u poređenju sa ležajevima iste veličine sa čeličnim kotrljajućim elementima, obezbeđuju poboljšane performanse ležaja, produženi radni vek ležaja, mogućnost veće brzine, visoku otpornost na habanje, visoku krutost ležaja i manja osetljivost na temperaturne gradijente. Ove karakteristike ih čine pogodnim za upotrebu u teškim uslovima i kontaminiranom okruženju.

